European School Radio 2012-13

little stars web

Εδώ μπορείτε να ακούσετε ξανά και ξανά όλες τις ραδιοφωνικές εκπομπές που μαγνητοφώνησαν οι μαθητές της Στ τάξης του σχολείου μας, τα "Little Stars" , το σχολικό έτος 2012-13.

Απολαύστε τους!!!

Η 7η εκπομπή των "Little Stars"

Γράφτηκε από τον/την Administrator. Posted in ESR 2012-2013

7η εκπομπή των "Little Stars"

Στον παραπάνω σύνδεσμο μπορείτε να ακούσετε την τελευταία εκπομπή των "Little Stars" που ηχογραφήθηκε και μεταδόθηκε την Κυριακή 16 Ιουνίου 2013. Οι ραδιοφωνατζήδες του σχολείου μας αποχαιρέτησαν το Δημοτικό και καλωσόρισαν τις διακοπές τους με μια εκπομπή εκμυστηρεύσεων και εξομολόγήσεων για το πώς πέρασαν κατά τη διάρκεια παραγωγής των εκπομπών, τι κέρδισαν, τι τους άρεσε αλλά και τι τους δυσκόλεψε!!!

Τους ευχόμαστε ολόψυχα Καλό Καλοκαίρι και Καλή Πρόοδο στο Γυμνάσιο!!! Εμείς θα είμαστε εδώ όποτε μας χρειαστούν!!!

6η εκπομπή των Little Stars!!!

Γράφτηκε από τον/την Administrator. Posted in ESR 2012-2013

little stars webΤα Little Stars ξανά κοντά σας!!!

Αγαπητοί μας φίλοι,
σας περιμένουμε όλους εδώ, στη συχνότητα του ESR, την Κυριακή 26 Μαΐου στις 10.30 ? 11.00 το πρωί για να απολαύσουμε μαζί άλλο ένα ραδιοφωνικό μαγκαζίνο των Little Stars του 4ου ΔΣ Περάματος, αλλά και να συζητήσουμε στο chat!!!
Θα φτιάξουμε με την ομάδα της μαγειρικής το «Γλυκό της Μάγδας» (δική τους ονομασία, όπως λένε), θα ακούσουμε αθλητικές ειδήσεις για τένις, ποδόσφαιρο, μπάσκετ και WWE, θα ενημερωθούμε για καινούργια βιντεοπαιχνίδια και φυσικά θα διασκεδάσουμε με τα τραγούδια που διαλέγει η ομάδα της μουσικής. Όλα αυτά με άρωμα από Eurovision 2013 αλλά και άλλες μουσικές επιλογές που έχουν κάνει οι μαθητές μας για την εκπομπή τους.
Ραντεβού λοιπόν την Κυριακή!!!

Πάσχα με τα «Little Stars» του σχολείου μας!!!

Γράφτηκε από τον/την Administrator. Posted in ESR 2012-2013

Ανήμερα το Πάσχα και στις 11.00 το πρωί ακούστε το Πασχαλιάτικο ραδιοφωνικό μαγκαζίνο των "Little Stars" του σχολείου μας κάνοντας κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο:  European School Radio !!!

Φτιάξτε με την Ειρήνη "Πασχαλινά καναπεδάκια" σε πολύσπορα παξιμάδια με τη συκωταριά από το αρνί ή το κατσικάκι!!!

Φτιάξτε με το Γιώργο, τον Προκόπη και τη Γιώτα χάρτινα αυγά που ανοιγοκλείνουν και εμφανίζεται ένα ... κοτοπουλάκι!!!

Ενημερωθείτε από το Βασίλη, τον Κωστή και το Μάνο για τα τελευταία βιντεοπαιχνίδια, από το Δημήτρη για το τένις, από τον Κυριάκο, το Χρήστο και τον Αντώνη για το ποδόσφαιρο και από τον Πάρη για το WWE.

Διασκεδάστε με τα ανέκδοτα της Στέλλας και της Εύας και τραγουδήστε ή ακόμα καλύτερα χορέψτε -όπως το απαιτεί και η μέρα- με τις μουσικές επιλογές της Νικολέττας, της Μαριάνθης, της Αριάδνης, της Βαρβάρας, της Κυριακής και της Γωγώς.

Χρόνια πολλά από όλους μας και Καλό Πάσχα!!!

little stars web

Μέχρι τότε μπορείτε να ακούσετε την προήγούμενη εκπομπή μας που μεταδόθηκε στις 24 Μαρτίου 2013 κάνοντας κλικ εδώ:

4η εκπομπή των "Little Stars"

4η Εκπομπή των "Little Stars"

little stars web

Ελάτε να ακούσουμε ένα ραδιοφωνικό μαγκαζίνο την Κυριακή στις 24 Μαρτίου 2013 11.00π.μ - 12.00 μμ, το οποίο  αυτό το μήνα περιλαμβάνει:

αφιέρωμα στον Κ.Π.Καβάφη, καθώς το 2013 είναι αφιερωμένο στον Αλεξανδρινό ποιητή,

οδηγίες για να κατασκευάσουμε σημαιάκια για την παρέλαση,

συνταγή για  να "μαγειρέψουμε" ταραμοσαλάτα,

ενημέρωση για τα αθλητικά και τα 10 βιντεοπαιχνίδια που θα κάνουν πάταγο

και βέβαια ξεκαρδιστικά ανέκδοτα

Όλα αυτά στο Ευπωπαϊκό σχολικό ραδιόφωνο

H 3η εκπομπή των "Little Stars"

Γράφτηκε από τον/την Administrator. Posted in ESR 2012-2013

Την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου, στις 11.00 το πρωί ακούσαμε τα "Little Stars" για μία ώρα στο διαδικτυακό ραδιοφωνικό σταθμό του European School Radio. Aπολαύσαμε Μουσικές, Μαγειρική, Αθλητικά, Ανέκδοτα, πληροφορίες για Βιντεοπαιχνίδια και Κατασκευές origami από τους μαθητές μας της Στ΄τάξης του 4ου ΔΣ Περάματος.

Όσοι όμως δεν μπορέσατε να συντονιστείτε εγκαίρως ακούστε πάλι και για όσες φορές θέλετε την εκπομπή μας αυτή κάνοντας κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο:

3η εκπομπή των "Little Stars"