European School Radio

Γράφτηκε από τον/την Super User. Posted in Ιούνιος 2015

ΔΗΜΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ

ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

Το Πολιτιστικό Τμήμα του Δήμου Περάματος διοργανώνει για πρώτη φορά φέτος το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ .

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε  παιδιά ηλικίας 9-11 ετών (έτος γέννησης 2004-2006 ) που θα πραγματοποιηθεί στο Πνευματικό Κέντρο (Νεωρίων και Φωκίωνος 3) ,από Δευτέρα 22 ΙΟΥΝΙΟΥ μέχρι και Παρασκευή 3 ΙΟΥΛΙΟΥ από 9.30π,μ έως 12μμ το πρωί.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν αίτηση από  4   ΜΈΧΡΙ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015 στα γραφεία του Πνευματικού Κέντρου, στο Δημαρχείο Περάματος, στους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων.

Για πρώτη χρονιά θα απασχολήσει δημιουργικά 50 παιδιά μετά από κλήρωση στις υποβληθείσες αιτήσεις .

Το πρόγραμμα θα είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ

Σκοπός αυτού του κοινωνικού  προγράμματος είναι η στήριξη των οικογενειών και η προσφορά δημιουργικής απασχόλησης ,γνώσης και ψυχαγωγίας στα παιδιά  μέσα από διάφορες αθλητικές –πολιτιστικές και βιωματικές δραστηριότητες.

Το πρόγραμμα θα περιλαμβάνει:

• ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
  • ΜΑΘΗΜΑΤΑ  ΧΟΡΟΥ
  • ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
  • ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΆΦΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ
  • ΜΑΘΗΜΑΤΑ  ΚΕΡΑΜΙΚΗΣ
  • ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
  • ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ
  • ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΑ ΦΥΤΑ - ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
  • ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ  ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ
  • ……..και πολλές ακόμα δραστηριότητες….
  • Για πληροφορίες επικοινωνήστε στα τηλ. 2104414700-2104092290