Εργασίες Δ' τάξης 2014-2015

• Χρήσιμοι Σύνδεσμοι (11)
  • Εργασίες Ευέλικτης Ζώνης Δ΄ τάξης 2013-14 (10)

Τη φετινή σχολική χρονιά οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ' τάξης του σχολείου μας θα ασχοληθούν με ένα πολιτιστικό project στα πλαίσια της Ευέλικτης Ζώνης με την  καθοδήγηση της καθηγήτριας των Αγγλικών κας Κοντογιάννη. Ο τίτλος του project είναι "It's our life!" και σκοπός του είναι να μπορέσουν τα παιδιά να περιγράψουν στα Αγγλικά, χρησιμοποιώντας γνώσεις και δεξιότητες που έχουν αποκτήσει και σε άλλα μαθήματα τις διάφορες πλευρές του κόσμου που τα περιβάλλει και τα ενδιαφέροντά τους. Είναι βασισμένο στις θεματικές ενότητες του βιβλίου των Αγγλικών της Δ' δημοτικού και τα αποτελέσματα της δουλειάς των παιδιών στην κάθε θεματική ενότητα θα παρουσιάζονται μέσω ενός e-magazine. Τη μετατροπή των εργασιών των μαθητών σε e-book έχει αναλάβει η διευθύντρια του σχολείου μας.