"It's our life!" Issue 4 "It's our time"

Γράφτηκε από τον/την Administrator. Posted in Εργασίες Ευέλικτης Ζώνης Δ΄ τάξης 2013-14

Για αυτό το τεύχος δούλεψαν οι μαθητές της Δ? τάξης του σχολείου μας με την καθοδήγηση της κ. Αργυρώς Κοντογιάννη καθηγήτριας Αγγλικών στα πλαίσια του μαθήματος της Ευέλικτης Ζώνης.

Σ? αυτό το τεύχος ασχοληθήκαμε με το χρόνο. Τα παιδιά έμαθαν την ώρα,  έφτιαξαν καρτέλες bingo και έπαιξαν το παιχνίδι μέσα στην τάξη. Έμαθαν τις εποχές και τους μήνες, έφτιαξαν σταυρόλεξο και ζωγράφισαν. Έμαθαν να λένε και να γράφουν τις ημερομηνίες και έγραψαν προσκλήσεις για τα γενέθλιά τους. Τέλος, κατέγραψαν ποιες είναι οι αγαπημένες τους μέρες και εποχές και οι αγαπημένες τους εποχές και γιατί.

Ευχαριστούμε τη διευθύντρια του σχολείου μας κ. Βασιλεία Δηλαβέρη για τη βοήθειά της.